• Občianske združenie "ZELENÁ DEŤOM" vzniklo 9.januára 2004 pri Materskej škole Legerského 18, Bratislava.

Jeho členmi sú spravidla rodičia detí navštevujúcich túto materskú školu.

Cieľom činnosti združenia je:

• Finančne ohodnotiť realizáciu výchovno-vzdelávacej činnosti učiteľov nad rámec programu výchovy a vzdelávania; za oboznamovanie detí s cudzím jazykom, za vedenie záujmových krúžkov
      • Podporovať ďalšie vzdelávanie a odborný rast pedagógov
      • Podporovať riadny chod a prevádzku materskej školy
      • Podporovať výchovno-vzdelávací proces a jeho kultúrne, športové a vzdelávacie aktivity

Majetok združenia tvoria:

• príjmy z vykonávania hospodárskej činnosti s vyššie uvedeným účelom vzniku združenia
      • získanie grantov a finančnej podpory
      • prostriedky získané pri organizovaní rôznych aktivít v rámci cieľov činnosti združenia
      • hmotný majetok združenia
      • dary sponzorov
      • dotácie štátnej správy
      • členské príspevky

V tomto školskom roku bola výška členského príspevku dohodnutá rodičmi na rodičovskom združení na 100,-Eur. na celý školský rok.

Výsledky spolupráce občianskeho združenia s materskou školou:

„Bezpečne v živote i v hre“ a „Tvoríme v detstve pre lepšiu budúcnosť“ a ďalšie sme získali finančnú dotáciu na zriadenie dopravného ihriska s dopravnými značkami, kolobežkami, trojkolkami a bicyklami. Školský dvor bol obohatený o preliezku s vežou, šmýkalkou a hojdačkami, o lanovú preliezku, o nový drevený altánok. Vytvorili sme parkovaciu a odstavnú plochu pre detské dopravné prostriedky, podarilo sa nám získať finančné prostriedky na vybudovanie vyvýšených záhonov pre každú triedu, kde si deti vyskúšajú pestovanie zeleniny a byliniek. Posledným úspešným projektom bolo získanie nových hudobných nástrojov pred deti materskej školy.

1. MIESTO v grantovom programe TESCO Vy rozhodujete, my pomáhame (10. jubilejná edícia) - zakúpené žalúzie do 1. a 2. triedy na prízemí "Pošlite nás do chládku"

Z 2% dane z príjmov boli kúpené: kolotoč, CD -prehrávače, učebné pomôcky, stoly, stoličky, šatňové skrinky, vešiakové skrinky v umývarkách, edukačné hračky a iné predmety, ktoré skultúrnili interiér a exteriér materskej školy.

Vážení rodičia a všetci, ktorí podporujete občianske združenie „Zelená deťom“ tým, že darujete 2% dane zo svojho príjmu!

Ďakujeme Vám za podporu v mene zamestnancov a najmä v mene detí a prosíme Vás, aby ste aj tento rok poukázali 2% dane na zlepšenie podmienok v našej materskej škole.

• Materská škola Legerského
      • +421 910 598 826 02/44 252 013