• Materská škola na Legerského ulici je jedným z troch elokovaných pracovísk Základnej školy s materskou školou na Sibírskej ulici číslo 39 v Bratislave.

Zameranie materskej školy na dopravnú výchovu vyplýva z jej polohy, ktorá je v blízkosti frekventovaných dopravných uzlov. Areál disponuje rozsiahlym detským dopravným ihriskom, ktorý je pravidelne využívaný na vedenú dopravnú výchovu detí nielen pedagógmi, ale aj v spolupráci s mestskou a štátnou políciou. Našim cieľom je, aby si deti osvojili praktické zručnosti uplatňovaním základných pravidiel na ulici, pri prechádzaní cez cestu, na križovatke, aby vedeli reagovať na svetelné, zvukové a zrakové signály.  Cez školská rok organizujeme  „Dni na dopravnom ihrisku“ počas ktorých poukazujeme na význam všetkých bezpečnostných zložiek našej krajiny. Deťom približujeme prácu nielen polície, ale aj hasičov, kynológov, zdravotníkov a vojska.

Vzdelávacie aktivity sú realizované hravou formou a zážitkovým učením, čím rozvíjame komunikačné schopností detí s dôrazom na spisovnú podobu jazyka. K tomu využívame rôzne besiedky napríklad so spisovateľmi, editormi, ale aj bábkové divadlá, výchovné koncerty, posedenia s chovateľmi zvierat, spoluprácu s rôznymi občianskymi združeniami a umelcami. Deti učíme k vzájomnej úcte pri komunikácii. Vedieme ich regulácii správania, ktorej súčasťou je naučiť dieťa nebáť sa rozprávať ako aj vedieť počúvať druhého. Realizovaním aktivít ako Stavanie Mája, Pochod s Morenou, Tekvicové slávnosti a iné, rozvíjame u detí povedomie o ľudových tradíciách.

Záleží nám na pohybe detí a pravidelnom pobyte na čerstvom vzduchu. Učíme ich rozlišovať zdravý a nezdravý životný štýl. Organizujeme športové dni, súťaže, ale aj tanečné aktivity. Spolupracujeme so športovým klubom Gymnathlon, ktorý má prepracovaný komplexný športový program pre deti predškolského veku. Zúčastňujeme sa plaveckého výcviku. S deťmi realizujeme výlety, turistické vychádzky do bližšieho aj vzdialenejšieho okolia ako aj školu v prírode.

Snažíme sa budovať dôveru detí a rodičov aj prostredníctvom individuálneho výchovného poradenstva v spolupráci so školskou psychologičkou, špeciálnou pedagogičkou a s Centrom psychologicko-pedagogického poradenstva a prevencie.

• Materská škola Legerského
      • +421 910 598 826 02/44 252 013